R, 19.08.2022
Faktikontroll

ÕIGE VÕI VALE ⟩ Kas esmaspäevane Riigikogu hääletus oli seadusevastane nagu väitis Kalle Grünthal?

Mariliis Kolk
, reporter-toimetaja
Kas esmaspäevane Riigikogu hääletus oli seadusevastane nagu väitis Kalle Grünthal?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Kalle Grünthal Riigikogus.
Kalle Grünthal Riigikogus. Foto: Mihkel Maripuu

18. juunil toimunud riigikogu erakorralisel istungil tekkis pärast uute valitsusliikmete ametisse nimetamist olukord, kus volitustega parlamendisaadikuid oli vaid 97. Situatsioon pani häirekellad tööle riigikogu EKRE saadikul Kalle Grünthalil, kes avaldas istungil kahtlust, kas riigikogu on 97-liikmelises koosseisus otsustusvõimeline. Kas Grünthalil oli õigus, selgitab välja Postimehe faktikontroll.

Esmaspäevasel Riigikogu istungil nimetati uude valitsusse teiste hulgas ka tänaseks endised Riigikogu saadikud Lauri Läänemets, Hanno Pevkur, Urmas Reinsalu ja Riina Sikkut. Sellega lõppesid nende volitused Riigikogus ning erakorralisel istungil toimunud seadusemuudatuste hääletuste ajaks oli Riigikogus volitustega liikmeid tavapärase 101 asemel vaid 97, sest asendusliikmete volitused algasid teisipäeva keskööst.

Tekkinud olukorra õiguspärasus tegi muret Riigikogu EKRE saadikule Kalle Grünthalile, kes oma sõnavõtus osutas, et põhiseaduse § 60 järgi on Riigikogul 101 liiget. Grünthali hinnangul ei olnud Riigikogu esmaspäeval valmis seaduseelnõude üle hääletama.

Märksõnad
Tagasi üles