R, 19.08.2022
Faktikontroll

ÕIGE VÕI VALE ⟩ Kas Ameerika Ühendriikide ülemkohus lubas oma 1973. aasta otsusega loodet kuni sünnihetkeni tappa, nagu väidab Martin Helme?

Marek Strandberg
, teaduse- ja tehnikatoimetuse juhataja
Kas Ameerika Ühendriikide ülemkohus lubas oma 1973. aasta otsusega loodet kuni sünnihetkeni tappa, nagu väidab Martin Helme?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Abordivastased ja aborte toetavad protestijad karjuvad New Yorgis 2. juulil toimuva demonstratsiooni ajal üksteise peale.  Aborditoetajad takistavad Elutunnistajate (Life Witness) usurühma liikmeid minemast lähedalasuvasse Planned Parenthoodi pereplaneerimise- ja abordikliinikusse, et sealset tegevust takistada.
Abordivastased ja aborte toetavad protestijad karjuvad New Yorgis 2. juulil toimuva demonstratsiooni ajal üksteise peale. Aborditoetajad takistavad Elutunnistajate (Life Witness) usurühma liikmeid minemast lähedalasuvasse Planned Parenthoodi pereplaneerimise- ja abordikliinikusse, et sealset tegevust takistada. Foto: Karla Cot

29. juunil avaldas EKRE esimees Martin Helme Postimehe arvamusküljel järgmise seisukoha: «Just selle tõttu, et Ameerika kohtuotsus (jutt on Ameerika Ühendriikide Ülemkohtu poolt 1973 aastal kohtuasjas «Roe vs. Wade tehtud otsusest. Toim.) võluti välja õhust ja tagas absoluutse õiguse loodet tappa – kas see ka tegelikult nii on?

Märksõnad
Tagasi üles