R, 19.08.2022
Faktikontroll

ÕIGE VÕI VALE ⟩ Kas Tšehhi ja USA keelduvad vastu võtmast Ukraina sõjapõgenikke, kes tulevad Venemaa kaudu?

Tiina Laura Kimmel
, ajakirjanik
Kas Tšehhi ja USA keelduvad vastu võtmast Ukraina sõjapõgenikke, kes tulevad Venemaa kaudu?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Mart Helme
Mart Helme Foto: Teele Toova

Riigikogus 18. mail usaldushääletusega seotud perehüvitiste seaduse muutmise eelõu arutelul sõna võtnud Mart Helme (EKRE) jõudis Reformierakonda kritiseerides taas etteheiteni, et Eesti ujutatakse üle venekeelsete inimestega, kes tulevad Venemaalt verivärskete Ukraina passidega.

«Ma tuletan teile meelde, et meie liitlasriigid Tšehhi ja Ameerika Ühendriigid, aga võib-olla veel mõned, keda ma ei tea, on teatanud, et nad Venemaalt tulnud Ukraina kodanikke vastu ei võta, sest see on julgeolekurisk,» ütles Helme.

Postimehe palvele oma informatsiooni päritolu selgitada, vastas Mart Helme: «Mul ei ole riigikogus öeldule midagi lisada, see lõhnab järjekordse nõiajahi järele. Aga mul oleks hea meel, kui ajakirjanik ka teiste riigikogulaste, näiteks reformierakondlaste öeldu ja väidete osas stenogrammist näpuga järge ajaks (Postimees kinnitab, et nii ka teeme: «Kas Eestis on eestlasi tõesti 85 protsenti nagu väitis peaminister?»). Kogu informatsiooni oma öeldule olen saanud meie ajakirjandusest,» kirjutas Helme, paraku täpsustamata, milliseid meediaväljaandeid ta silmas peab.

Märksõnad
Tagasi üles