Nii jõudsime eelmisesse nädalasse: paanika, segadus. Venemaa vajab uut kokkulepet, kuid ei ole võimeline toodangut vähendama ega võimeline tunnistama, et Saudi Araabia strateegia töötab. Saudi Araabia hakkab omakorda mõistma, et nende strateegia ei ole jätkusuutlik. USA president Donald Trump kardab, et madalad naftahinnad jätavad tööta kümned tuhanded naftasektori töötajad, kellest suur osa elab presidendivalimistel tähtsates osariikides. Trumpi eestvedamisel korraldatatigi uued läbirääkimised OPECi, Venemaa, USA ja mitme teise naftariigi vahel. Tulemuseks on eelmise nädala lõpus avaldatud kokkulepe.
OPEC+ ja USA kokkuleppe alusel peavad leppe osalised mais oma toodangut vähendama. Kõigi peale kokku väheneb toodang 9,7 miljonit barrelit päevas, mis on 10 protsenti kriisieelsest tootmismahust. See on kõige suurem toodangu vähendamise lubadus OPECi ajaloos. Venemaa, kes lahkus eelnevast kokkuleppest lootusega, et suudab Saudi Araabiat vabas konkurentsis trumbata, pidi tegema häbimaigulised tagasisammud. Mõlemad riigid vähendavad toodangut, kuid kuna Saudi Araabia oli tõstnud tootmismahtu enne kokkulepet, on nende tagasiastumine oma kriisieelsest mahust Venemaaga võrreldes palju väiksem.
Pärast kokkuleppe sõlmimist said naftafirmad veidi kergemalt hingata. Naftakriisi poliitiline pool sai lahenduse, ent Brasiilia naftafirma Petrobras esimehe sõnul on OPEC+ ja USA läbirääkimised «tähtsusetud», sest ükski kartellikokkulepe ei suuda peatada nõudluse langust. Nõudlus langeb rohkem, kui OPEC+ on võimelised toodangut vähendama. Need nafta hoiukonteinerid, mis praegu veel täis pole, on maiks tõenäoliselt täidetud. See tähendab, et isegi vähendatud naftakogus ei pruugi leida ostjat.