P, 2.04.2023

FAKTIKONTROLL ⟩ Kas rahulolu apteegiteenusega näitab toetust praegusele süsteemile?

Herman Kelomees
, arvamustoimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Apteek.
Apteek. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Postimehe faktikontroll võtab luubi alla ühiskondlikus arutelus esitatavaid faktiväiteid, mille paikapidavus pole ilmselge.

VÄIDE

Seekord ei hakka me tooma välja ühe konkreetse inimese tsitaati, sest väga paljud apteegireformi tagasipööramise pooldajad on kasutanud enda seisukoha toetamiseks argumenti, mille kohaselt on inimeste rahulolu apteegiteenusega ülikõrge. Suur toetus on fakt, mis tuleneb Eesti Apteekide ühenduse tellitud Kantar Emori uuringust, mille andmetel on rahulolu apteegiteenusega 99%. See fakt ei ole kahtluse all.

Kui kriteeriumiks on rahva arvamus, siis küsimus pole selles, kas rahulolu apteegiteenusega on suur või mitte, vaid selles, kas inimesed toetavad või ei toeta reformi. 

KONTROLL

Kui tähtsustada rahva arvamust, siis asjakohasem on ikka see statistika, mis ütleb, milline on rahva arvamus konkreetselt apteegireformi suhtes. Siin ei pea vaatama kaugemale samast uuringust. Apteekide omandisuhte muutmise vastu (apteegireformi tagasipööramise poolt) on vaid 16 protsenti vastajatest, 24 protsenti on omandisuhte muutmise poolt ning enamus ehk 60 protsenti ei oma reformi osas üldse seisukohta.

Sellest saab järeldada, et mingisugust mõttelist rahva mandaati ei ole apteegireformi ühiskondlikus arutelus mitte ühelgi stsenaariumil.

HINNANG

Illustratsioon: Postimehe faktikontroll
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Märksõnad
Tagasi üles